Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Budomierzu zatrzymali pijanego kierowcę, który chciał nielegalnie przekroczyć granicę. Ukrainiec staranował graniczny szlaban i zatrzymał się dopiero na zabezpieczającej kolczatce.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (24-25.06) na przejściu granicznym w Budomierzu w gminie Lubaczów. Do szlabanów znajdujących się tuż przed kontrolą graniczną na wyjazd z Polski podjechał ford na portugalskich numerach rejestracyjnych. Nagle kierujący pojazdem ruszył i taranując szlaban ominął strefę kontroli, tym samym nielegalnie przekraczając granicę.

Kierowcy nie udało się jednak opuścić przejścia, bo system zabezpieczenia przejścia granicznego jest przygotowany na ewentualne próby siłowego przekroczenia. Kierowca z impetem wjechał w kolczatkę zabezpieczającą wyjazd i po chwili zakończył swoją podróż.

Jak się okazało miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Cudzoziemiec usłyszał zarzuty siłowego przekroczenia granicy i jazdy pod wpływem alkoholu. Straż Graniczna wydała mu zobowiązanie do powrotu wraz z 5-letnim zakazem wjazdu do strefy Schengen. Po zakończeniu czynności został skierowany na Ukrainę – czytamy w komunikacie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Dzięki sprawnej interwencji funkcjonariuszy Straży Granicznej w zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here