Po raz kolejny, w Baszni Dolnej nawiązując do dawnych zwyczajów ludowych zorganizowana zostanie Noc Świętojańska. W sobotę, 25 czerwca, na uczestników czekać będzie wiele atrakcji.

Dawniej początek lata był okazją do wielkiego świętowania. Obecnie również akcentuje się radość, jaka płynie z nastania czasu letniego, a wyrazem tego jest organizowana w Baszni Dolnej Noc Świętojańska. W tym roku organizatorzy korzystając z długich dni roku zaplanowali liczne atrakcje. W sobotę o godz. 17:00 na scenie parku wiejskiego wystąpią dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej, Studio Piosenki z MDK w Lubaczowie i Klub Seniora z Baszni Dolnej. Dla uczestników przygotowane zostaną liczne konkurencje rodzinne i konkurs na najpiękniejszy wianek. Odbędą się warsztaty plecenia wianków, wspólne grillowanie i biesiadowanie. Rozpalone zostanie ognisko. Dla dzieci dostępne będą dmuchańce, otwarty będzie plener malarski i biblioteka pod chmurką. Pojawią się gigantyczne bańki mydlane, nie zabraknie malowania buziek oraz zabaw integracyjnych i animacyjnych.

O godz. 20:00 pojawi się gwiazda wieczoru – Skorusa – wokalistka disco polo, półfinalistka dwóch edycji programu telewizyjnego „Disco Star”. O godz. 21:00 odbędzie się spływ rzeką Sołotwą, następnie nastąpi tradycyjne puszczanie wianków. Zabawa zakończy się dyskoteką pod gwiazdami.

Do wspólnej zabawy zaprasza Samorząd Sołectwa Basznia Dolna, Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna.

PZ, elubaczow.com

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here