W sobotę, 11 czerwca w amfiteatrze w Cieszanowie poznaliśmy nazwiska laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Bez-KRESY”.

Rywalizacja polegała na nadesłaniu zestawu 3 niepublikowanych i nienagrodzanych w innych konkursach wierszy. Do tego, uznanego w świecie literackim konkursu stanęli uczestnicy nie tylko z naszego regionu. Do organizatorów wpłynęły prace od osób z różnych stron Polski i nie tylko. O tym, kto otrzymał nagrody zdecydowało jury w składzie: Lucyna Skompska, Dorota Ryst, Sławomir Płatek i Urszula Kopeć-Zabroniak.

Niżej lista laureatów:

LAUREACI W KATEGORII OGÓLNEJ:
I nagroda- Tomasz Wojtach (Warszawa)
II nagroda- Remigiusz Czyżewski (Wrocław)
III nagroda- Łukasz Pawłowski (Warszawa)

TRZY RÓWNORZĘDNE WYRÓŻNIENIA:
Irena Wanda Niedzielko (Zalasowa)
Katarzyna Dybżyńska (Świdnik)
Róża Zalewska (Velp, NL)

NAGRODA SPECJALNA (TEMATYKA POLSKICH KRESÓW I POGRANICZA WSCHODNIEGO):
Nagroda specjalna- Marek Lecko (Wrocław)

Dwa równorzędne wyróżnienia za zestawy „kresowe”:
Iwona Sztachelska (Ełk)
Radosław Sokołowski (Szczecinek)

Zwycięzcy otrzymali z rąk jurorów oraz Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów dyplomy, tomiki pokonkursowe oraz nagrody finansowe. Ponadto w czasie uroczystości każdy laureat mógł zaprezentować szerszej publiczności jeden ze swoich wierszy. Dodatkowo promocji swojej najnowszej książki – „To po prostu brak” dokonał Sławomir Płatek – jeden z jurorów. Następnie poprowadził on krótką rozmowę z Lucyną Skompską – krytykiem literackim, poetką i autorką książek dla dzieci. Na zakończenie wystąpiła Renata Jakubowska z muzycznym repertuarem w akompaniamencie Stefana Ryszkowskiego. Wykonała utwory znanych polskich wokalistów. Ponadto na gości czekał poczęstunek przygotowany przez KGW z Nowego Sioła.

Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Salon Literacki, Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie i Urząd Miasta i Gminy Cieszanów.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Lubaczowie.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here