Fot. cieszanow.net, arch.

W Cieszanowie wspominać będą śp. Adama Wolańczyka – honorowego obywatela miasta, aktora Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Spotkanie pt. „Poeta szczęśliwy…” odbędzie się w środę (15.06) o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Niedawno informowaliśmy o śmierci Adama Wolańczyka – aktora teatralnego i filmowego, poety, fotografika, skrupulatnego kronikarza życia kulturalnego, smakosza, który urodził się w Cieszanowie. Teraz Urząd Miasta i Gminy Cieszanów, Centrum Kultury i Sportu oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie pt. „Poeta szczęśliwy…” z aktorskim oddechem wspomnienie śp. Adama Wolańczyka. W Amfiteatrze przedstawiony zostanie dorobek artystyczny aktora i odbędzie się recytacja jego utworów. Ponadto wyświetlony zostanie film przygotowany przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Ruszy odsłuch autorskich i unikalnych nagrań utworów śp. Adama Wolańczyka. Dodatkowo będzie można nabyć tomiki wierszy tego poety.

Przypominamy, Adam Wolańczyk był działaczem Związku Artystów Scen Polskich, kawalerem Srebrnego Krzyża Zasługi (1989) oraz laureatem jednej Srebrnej (1983) i trzech Złotych Iglic (1986, 1987, 1988). Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego uhonorowany został w 2016 r za zasługi w pracy artystycznej Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Aktor znany był m.in. z „Pana Tadeusza” i „Pierwszej miłości”. Wystąpił także m.in. w „Jańciu Wodniku”, „Barytonie”, a także w serialach „Rewizor” i „Tajemnicy Twierdzy Szyfrów”.

PZ, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here