Policyjna akcja „Bezpieczny przejazd”, niestety były mandaty

1

Tylko w ciągu jednego dnia kilkunastu kierowców na terenie powiatu lubaczowskiego otrzymało policyjne mandaty. Powodem ich wystawienia były nieodpowiednie zachowania na przejazdach kolejowo – drogowych.

Policjanci Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie prowadzą działania prewencyjno-kontrolne na przejazdach kolejowych, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Ich celem jest podnoszenie świadomości kierujących pojazdami na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania na przejazdach i ich najbliższym otoczeniu. To ma przełożyć się także do zmniejszenia liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych.   

Statystyki pokazują, że to głównie właśnie z winy kierujących pojazdami często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, które na torowisku mogą zakończyć się tragicznie. Część kierowców nagminnie ignoruje znak STOP, czy też migające czerwone świtało sygnalizatora.

Podczas wczorajszych działań mundurowi nałożyli 14 mandatów karnych na kierowców, którzy popełnili wykroczenia podczas przejeżdżania przez tory kolejowe. W głównej mierze były to wykroczenia związane z ignorowaniem znaku STOP – czytamy w komunikacie prasowym KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here