We wtorek (31.05) lubaczowscy policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Szczególnie zapamiętają je dwaj kierowcy, którzy pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h i stracili swoje prawa jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj policjanci z ruchu drogowego lubaczowskiej komendy prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Były one ukierunkowane głównie na egzekwowanie od kierowców stosowania się do ograniczeń prędkości. Tylko w ciągu tego jednego dnia policjanci odnotowali 51 wykroczeń popełnionych przez kierowców poruszających się po drogach powiatu lubaczowskiego. Wśród tych wykroczeń mundurowi nałożyli 44 mandaty za przekroczenie prędkości. Dwóch kierowców dodatkowo straciło swoje prawo jazdy na trzy miesiące, gdyż jechali z prędkością przekraczającą ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Pierwszy z kierowców to 40-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, który przed godz. 11 w miejscowości Dachnów jechał swoim BMW z prędkością 109 km/h. Kolejnego kierowcę policjanci zatrzymali w miejscowości Łukawiec w gminie Wielkie Oczy po godz. 15. W obszarze zabudowanym gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, 23-letni mieszkaniec gminy Wielkie Oczy jechał toyotą 118 km/h. Obaj kierowcy oprócz tego, że zostali ukarani mandatami  karnymi, stracili na trzy miesiące prawo jazdy.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here