Fundacja Folkowisko otrzymała wsparcie finansowe od polskiego rządu i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ponadto przedstawiciele fundacji spotkali się z ambasadorem Stanów Zjednoczonych.

W środę, 25 maja, przedstawiciele Fundacji Folkowisko – Barbara Psiuk i Marcin Piotrowski na zaproszenie Fundacji Kościuszkowskiej spotkali się w Warszawie z Markiem Brzezińskim i pracownikami ambasady odpowiedzialnymi za wsparcie Ukrainy. Była to również okazja do podziękowania Folkowisku za aktywne działania prowadzone w ostatnich 3 miesiącach. Ambasador podkreślił znaczenie działań organizacji pozarządowych i podziękował wolontariuszom, którzy zaangażowali się bezinteresownie w pomoc wschodnim sąsiadom.

Działania Fundacji Folkowisko dostrzegają nie tylko władze Ukrainy. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przygotowała specjalny list rekomendacyjny, w którym przedstawia działania Fundacji. Premier postanowił też wesprzeć finansowo wolontariuszy z Cieszanowa. Wspólna inicjatywa Fundacji Folkowisko, Stowarzyszenie Ekoskop i Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin otrzymały wsparcie od Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w kwocie 335, 900 tys. zł. Z kolei od polskiego rządu stowarzyszenie otrzymało 246 900 zł. Kwota przeznaczona zostanie na prowadzenie działań wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej od Dorohuska po Przemyśl (prowadzenie punktów informacyjnych, magazynów, punktów pierwszej pomocy medycznej oraz wsparcia psychologicznego).

– Cieszymy się, że nasze działania zostają dostrzeżone przez władze. Wsparcie, które od nich otrzymaliśmy pomoże nam w realizacji podjętych działań. Jest to ogromne wyróżnienie dla Fundacji Folkowisko – mówi prezeska Barbara Psiuk.

Przypominamy, że praktycznie od początku trwania wojny w Ukrainie Stowarzyszenie Folkowisko przerodziło się w jedną z najważniejszych organizacji niosących pomoc humanitarną. Przedstawiciele Folkowiska prowadzą rozmowy z władzami Ukrainy. Spotkali się we Lwowie między innymi z wicegubernatorem województwa lwowskiego Vitalijem Zahalnym. Rozmowy dotyczyły zabezpieczenia socjalnego ponad 700 ośrodków dla uchodźców znajdujących się na terenie regionu lwowskiego. Z wice-merem Lwowa Andrijem Moskalenko zaplanowano pomoc organizacjom kultury oraz dalszą pomoc medyczną na dworcu kolejowym, przy którym wolontariusze Folkowiska od ponad dwóch miesięcy prowadzą punkt medyczny. W związku z prowadzeniem tak licznych działań medycznych na terenie Ukrainy pod swoje skrzydła Fundację Folkowisko wzięła Światowa Organizacja Zdrowia WHO.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. Dalej Marcin będzie wtórował okrzyki j*** PiS na nieudolnym festiwalu Ciesz. Wstydu już nie ma ten człowiek ani honoru. Jak można mieć taki jad do partii publicznie a drugą ręką ciągnąć pieniądze. Dosyć już chamskich i wulgarnych okrzyków podczas festiwalu – tu jest miasto.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here