Fot. rzeszow.zosprp.pl

Nikola Huk zajęła II miejsce na wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach awansowała tym samym do finału centralnego rywalizacji.

W miniony piątek (20.05) w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzcianie odbyły się eliminacje wojewódzkie 44. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju rywalizowało 63 uczestników w 3 grupach wiekowych. Zmagania przeprowadzono w dwóch etapach tj. eliminacji pisemnych, w których wszyscy uczestnicy rozwiązywali test pisemny z 30 pytaniami, a w finale ustnym najlepsi po testach odpowiadali na wylosowane pytania. Po dwie najlepsze osoby z poszczególnych grup wywalczyły awans do finału centralnego OTWP, który odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Milczu w woj. dolnośląskim.

Wśród najlepszych znalazła się Nikola Huk – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach w gminie Lubaczów.

Za sukcesami Nikoli stoi ciężka praca, wytrwałość, wsparcie rodziców, nauczycieli oraz dyrekcji. Gratulujemy uczniom dotychczasowych sukcesów, a Nikoli życzymy zwycięstwa w kolejnym etapie – czytamy na oficjalnej stronie gminy Lubaczów.

Opiekunem merytorycznym Nikoli jest Jan Kudyba.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here