Znamy już złożone oferty w przetargu na wykonanie zmiany otoczenia Muzeum Kresów i Zespołu Zamkowo-Parkowego. Trzy firmy są zainteresowane tym zadaniem.

O tym, że Starostwo Powiatowe w Lubaczowie ogłosiło przetarg na „Budowę i modernizację infrastruktury Muzeum Kresów w Lubaczowie wraz z Zespołem Zamkowo-Parkowym” pisaliśmy na początku maja. Przypomnijmy, że zakres prac, które chce mają być wykonane obejmuje wyrównanie terenu, budowę nowych ciągów spacerowych, ogrodzenia, altan, mostków i pomostów, zainstalowanie oświetlenia, monitoringu oraz nasadzenie nowej roślinności i pielęgnację istniejącej. Ponadto pojawić się ma plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Dodatkowo przebudowane zostanie zaplecze ogólnodostępnego sanitariatu w Galerii Malarstwa.

Zadania, które polegać będzie na wykonaniu w systemie zaprojektuj – wybuduj dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych w „starym parku”, chcą podjąć się trzy firmy. Pierwsza z nich, Zakład Instalacyjny Wod.-Kan. C.O. i Gaz Jan Szyk wyceniła prace na 5.246.790,09 zł. Druga oferta, zaproponowana przez Zakład Wapienno-Paskowy „Bełżec” Sp. z o.o., opiewała na kwotę 5.703.400 zł. Trzecią firmą, która stanęła do przetargu jest Firma Usługowo Handlowa Bauman Grzegorz. Ona przeprowadzenie robót oszacowała na 6.137.700 zł.

Sprawie rewitalizacji „starego parku” przyjrzeli się ostatnio także reporterzy programu „Interwencje Aktualności” TVP3 Rzeszów. Obejrzyjcie reportaż.

Zadanie to uzyskało dofinansowanie w kwocie 4,5 mln zł w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here