Stary Park w Lubaczowie zmieni się nie do poznania. Starosta Lubaczowski ogłosił przetarg na wykonanie zmiany otoczenia Muzeum Kresów i Zespołu Zamkowo-Parkowego.

Zadanie pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury Muzeum Kresów w Lubaczowie wraz z Zespołem Zamkowo-Parkowym” polega na wykonaniu w systemie zaprojektuj – wybuduj dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych. Oznacza to, że teren zostanie wyrównany, powstaną nowe ciągi spacerowe i ciąg pieszo-jezdny oraz zasadzona zostanie nowa roślinność, a ta już istniejąca poddana będzie odpowiedniej pielęgnacji. Pojawią się altany, mostki i pomosty. Zainstalowane zostanie oświetlenie, monitoring i ogrodzenie. Dla dzieci wybudowany zostanie plac zabaw, a dla nieco starszych – siłownia plenerowa. Ponadto przebudowane zostanie zaplecze ogólnodostępnego sanitariatu w Galerii Malarstwa. Zadanie to uzyskało dofinansowanie w kwocie 4,5 mln zł w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład.

Firmy chcące podjąć się zadania swoje oferty składać mogą do 17 maja.

AH, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

6 komentarze

  1. Nareszcie doczekaliśmy się, w końcu Lubaczów będzie miał park z prawdziwego zdarzenia, coś na co wszyscy czekaliśmy od czasu zabetonowania rynku. Tylko do tej wspaniałej wiadomości mam jednak jedno pytanie…
    Co za pajac wymyśla w takich pięknych miejscach te tandetne płace zabaw i pożal się Boże bezużyteczne plenerowe siłownie? Przecież to nijak się ma do charakteru tego parku, nie można tego zrobić ze smakiem tylko od razu trzeba rozstawiać tam stragan niczym kramarze podczas odpustu?
    W imieniu mieszkańców, apeluję do władz naszego miasta o rozwagę i zastanowienie się nad tymi elementami projektu.

    • A to nie wiesz że w Polsce najłatwiej jest wszystko zniszczyć, zamknąć,wyprzedać i zaprzepaścić ? Jak mawiał jeden łysy palant – piniedzy nie ma i nie będzie. Podziękujmy Towarzyszowi doktorowi Balcerowiczowi, wykładowcy WUML

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here