Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie po raz kolejny przyłącza się do Tygodnia Bibliotek. Czytelników i miłośników książek zaprasza więc na liczne wydarzenia, które ruszą 9 maja.

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich po raz dziewiętnasty przygotował program promocji czytelnictwa. W tym roku wydarzenia ruszają pod  hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. Jak tłumaczą wystarczy wejść do biblioteki– i można być tu, a zarazem wszędzie. Książki przenoszą nas w czasie i do różnych miejsc. Udowodnić to chce także Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, która przyłącza się do akcji. 

W ramach obchodów w poniedziałek (9.05) przy wejściu do budynku ruszy PLANTCROSSING, czyli powstanie strefa wymiany roślin, które można „adoptować”, a także przynieść swoje na wymianę. We wtorek  (10.05) biblioteka będzie nieczynna, bo pracownicy wyruszą na wyjazd studyjny „Roztoczańskimi śladami Niepodległości”. W środę (11.05) instytucja zaprosi młodzież. Dla nich specjalnie Marzena Sysak, asystent muzealny z Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce wygłosi wykład „Ropa – Nafta – Lampa”. Uczestnicy spotkania będą mogli także pooglądać wystawę „Ignacy Łukasiewicz – życie i działalność”. W czwartek (12.05) o godz. 10:00 odbędą się warsztaty literackie dla młodzieży „Świat w jednym miejscu”. Tradycyjnie czytelnicy wsiądą na jednoślady i wyruszą w sobotę (14.05) w rajd rowerowy „Szlakiem Niepodległej”. Informację o warunkach uczestnictwa i kartę uczestnictwa znajdziecie na stronie MBP w Lubaczowie.

– Trasa rajdu prowadzi z Lubaczowa przez Młodów, Borową Górę, Basznię Dolną, Antoniki i zakończy się na płycie rynku w Lubaczowie. Po drodze odwiedzimy miejsca związane z historią i niepodległością naszego regionu, nie zabraknie ogniska, pieczenia kiełbasek oraz innych ciekawych atrakcji – zachęcają do udziału bibliotekarze.

W czasie Tygodnia Bibliotek do końca miesiąca w MBP uruchomiony zostanie kiermasz książki.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here