CieszFanów Festiwal ogłosił kolejne zespoły

2
Fot. Ewa Kubasik, arch.

Organizatorzy CieszFanów Festiwalu przedstawili w czwartek (07.04) wieczorem kolejne zespoły, które wystąpią podczas tegorocznej edycji imprezy. Kto dołączył do składu do festiwalowej ekipy?

Kolejne zespoły, które wystąpią w od czwartku do soboty 18 – 20 sierpnia na cieszanowskiej scenie, poznaliśmy w czwartek podczas transmisji na żywo. Organizatorzy ogłosili, że do tegorocznego składu imprezy dołączają:

– niepowtarzalni Romantycy Lekkich Obyczajów,

– po raz pierwszy na scenie CieszFanów Festiwalu – Żywiołak,

– ciężkie brzmienie – Materia,

-rockowo-funkowe klimaty od Blenders.

Do tej pory festiwal ogłosił już 10 zespołów: T.Love, Koniec Świata, Happysad, Gutek, Waluś Kraksa Kryzys, The Bill, Kashell, Ganczarska&Groove Section, Nocy Kochanek, Poparzeni Kawą Trzy. W sumie na cieszanowskich scenach przez trzy dni festiwalu wystąpi 22 zespoły.

CieszFanów Festiwal dla Ukrainy

CieszFanów Festiwal nie pozostaje obojętny na atak Rosji na Ukrainę i od początku trwania wojny, ekipa festiwalu działa z pomocą humanitarną zarówno w Polsce, jak i w Ukrainie. Miasto Cieszanów wraz z  Fundacją Folkowisko uruchomiło program wsparcia ofiar wojny w Ukrainie. Działania koordynowane przez wolontariuszy skupiają się na kilku kierunkach pomocy, od transportu niezbędnych produktów w głąb Ukrainy, po zakup sprzętu medycznego dla ukraińskich szpitali, przez współprace z ukraińskimi miastami.

Jak mówi Marcin Piotrowski, dyrektor promocji CieszFanów Festiwalu oraz dyrektor Fundacji Folkowisko:

Dostarczanie pomocy żywieniowej i wszelkiej pomocy humanitarnej na teren Ukrainy  powoduje, iż pomagamy tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Wiemy, że w Polsce wielu wolontariuszy i organizacji staje przed wyzwaniem pomocy uchodźcom na terenie polski, więc my ze spokojem z tyłu głowy staramy się działać w głębi Ukrainy.

Przypominamy także, że ruszył Przegląd Kapel CieszFanów Festiwal 2022.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. Szok, ceny karnetów już teraz jedne z najdroższych w Polsce jak na 3 dniowy festiwal i to ez kapel zagranicznych,a i większość z średniej lub niskiej półki zespoły. Kto temu pseudo dyrektorowi od folkowiska jeszcze na to przyzwala. Zniszczył Cieszanów Rock Festiwal, a wkrótce takimi kosmicznymi cenami zniszczy podróbkę CRF czyli wymyślony CieszFanów. Może by tak zmienić ekipę od folkowiska na rockowym festiwalu bo oni w ogóle do tego się nie nadają. Wymyślonymi harcami na rozpoczęcie czy polonezem oraz koncertami w cerkwi na festiwalu robią pośmiewisko wśród dawnych prawdziwych fanów. Kiedyś było ludzie-muzyk-klimat a teraz 3xkasa.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here