Kolejne alarmy bombowe na terenie powiatu lubaczowskiego

1

W piątek, 11 marca, służby otrzymały informację o podłożeniu niebezpiecznych ładunków w dziewięciu szkołach na terenie naszego powiatu. Trwa ewakuacja i sprawdzanie budynków.

Aktualizacja: Wszystkie alarmy bombowe były spowodowane trzymaniem przez placówki wiadomości e-mail o tym, że zostały w nich złożone ładunki wybuchowe. Takie informacje dotarły do szkół w Narolu, Łukawicy, Oleszyc, Młodowa, Krowicy Samej, Lisich Jam oraz dwóch lubaczowskim podstawówek i Liceum Ogólnokształcącego. Większość dzieci nie rozpoczęła nawet lekcji i została ewakuowana z budynków. Mnogość alarmów sprawiła, że policjanci potrzebowali sporo czasu na weryfikację zagrożenia, stąd lekcje w szkołach zostały odwołane. Starsi uczniowie powrócili do domów, a młodszych odbierali rodzice i opiekunowie. Wszystkie alarmy okazały się fałszywe, a policyjni specjaliści od cyberbezpieczeństwa pracują na wykryciem sprawcy bądź sprawców.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie sytuacje w naszym mieście, w poprzednich latach podobne wiadomości trafiały do różnych placówek publicznych.

1 komentarz

  1. Mam nadzieję, że ten cymbał za to odpowie. Nie dość, że ludzie tyle przeszli pieszo do granicy, nastali się na mrozie z dziećmi to jeszcze w Polsce muszą się ewakuować. I stoją te matki z miesięcznym dzieckiem na takim zimnie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here