Prace Józefa Lewkowicza – artysty i rzeźbiarza z Nowego Sioła będzie można zobaczyć w Hucie Różanieckiej. W sobotę, 26 lutego o godz. 14:00 w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym odbędzie się wernisaż jego wystawy.

Dla miłośników drzeworytu i nie tylko będzie to z pewnością interesujące wydarzenie, bo podczas otwarcia wystawy „Drzeworyt płazowski. Józef Lewkowicz i uczniowie” odbędzie się premiera nowego drzeworytu Józefa Lewkowicza, ze świętym Mikołajem, który w dawnych czasach był szczególnie czczony w Hucie Różanieckiej. Ponadto po raz pierwszy zaprezentowane zostaną drzeworyty do zadruku tkanin.

Józef Lewkowicz urodził się 9 marca 1959 r. w Nowym Siole. Jest pasjonatem drzeworytu płazowskiego oraz rzeźby w drewnie i kamieniu bruśnieńskim, społecznikiem, popularyzatorem sztuki ludowej, jednym z najaktywniejszych członków Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej. Rokrocznie spotkać go można na kiermaszach, jarmarkach i dożynkach, gdzie prezentuje swoje prace. Swoje dzieła wystawiał także na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Rzeszowie, Przemyślu, Lubaczowie oraz za granicą: we Włoszech, na Węgrzech i Słowacji. Wśród licznych konkursów i wystaw, w których brał udział, podkreślić należy wyróżnienie w ramach 14. Biennale Twórczości Nieprofesjonalnej im. Antoniego Rząsy w Zakopanem w 2018 r. W 2020 r. otrzymał  stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here