Organizatorzy Ciesz Fanów Festiwalu po raz kolejny mocno stawiają na ochronę środowiska. W myśl projektu „Każda puszka cenna” festiwalowicze będą zbierać opakowania, które zostaną poddane procesowi recyklingu.

Organizatorzy Ciesz Fanów Festiwalu dbają nie tylko o odpowiednią oprawę muzyczną swojej imprezy, dodatkowe atrakcje i wydarzenia, odpowiednie przygotowanie organizacyjne i logistyczne, ale także po raz kolejny stawiają na ekologię. Dowiedzieliśmy się właśnie, że podczas tegorocznej imprezy w Cieszanowie będzie prowadzona akcja segregacji i zbiórki odpadów, które można podać recyklingowi. To efekt współpracy z projektem Każda Puszka Cenna, który ma ma na celu zachęcanie do zbiórki opakowań i ich powtórne wykorzystanie. W Cieszanowie pojawią się więc odpowiednio oznakowane pojemniki, do których będzie można wrzucić aluminiowe puszki. Te trafią później do specjalistycznego zakładu, gdzie po poddaniu odpowiedniemu procesowi ponownie będą nam służyć.

Cały proces jest niesamowicie szybki – zużyte puszki stają się częścią nowych rowerów, samochodów, części do ekspresów do kawy, a także nowymi puszkami już po 60 dniach od zbiórki. Każda puszka po napoju może być poddawana procesowi recyklingu nieskończoną ilość razy – czytamy na stronie projektu „Każda puszka cenna”.

Przypominamy, że tegoroczny Ciesz Fanów Festiwal będzie miał miejsce w dniach 18-20 sierpnia! Już wiemy, że wystąpią u nas: T.Love, Gutek i The Bill, Waluś Kraska Kryzys, Koniec Świata, Happysad, Kashell i Ganczarska & Groove Section. Kto jeszcze? Dowiemy się niebawem.

Karnety można nabyć w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz na stronach: ebilet.pl oraz bilety24.pl.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here