Nie wszystkich wiernych w domach i mieszkaniach odwiedzą kapłani z lubaczowskich parafii w ramach tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Księża postanowili przeprowadzić tradycyjną kolęd także w innych formach.

W tym roku nie będzie w naszej parafii tradycyjnej kolędy. Od 3 stycznia będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00 w intencji parafian z poszczególnych miejscowości, ulic i osiedli naszej parafii – czytamy w komunikacie parafii pw. św. Boromeusza w Lubaczowie.

Proboszcz parafii pw. św. Karola Boromeusza ks. Roman Karpowicz podkreśla jednak, że wierni, którym z różnych powodów zależy na spotkaniu z księdzem, mogą indywidualnie zaprosić kapłana na wizytę.

Program mszy kolędowych:

Poniedziałek – 03.01, godz. 18.00 – msza św. w intencji mieszkańców Mokrzycy.
Wtorek – 04.01, godz. 18.00 – msza św. w intencji mieszkańców ul.: Mickiewicza, Kolejowa, Dębickiego, Sikorskiego, Westerplatte.
Środa – 05.01, godz. 18.00 – msza św. w intencji mieszkańców z ul.: Piaski, Rolna, Wodna, Piaskowa, Zielona, Baziaka, Unii Lub. Konopnickiej, Nowa, Witosa.
Piątek – 07. 01, godz. 18.00 – msza św. w intencji mieszkańców z ul.: Bałaje, Przemysłowa, Obrońców Lwowa, Pod Borem, Leszczyńskiego, Zacisze, Kruczka, Szymańskiego.
Sobota 08.01, godz. 18.00 – msza św. w intencji mieszkańców z ul.: Szopena, Szpitalna, Leśna, Kasztanowa, Budowlanych, Wojska Polskiego, Kombatantów, Batalionów Chłopskich, Grota Roweckiego, Armii Krajowej.

Do domów i mieszkań wiernych wyruszą natomiast księża z parafii konkatedralnej pw. Stanisława BM w Lubaczowie. Tu jednak, ze względu na uroczystości pogrzebowe ks. Lesława Hypiaka, wizyta duszpasterska została nieco opóźniona. Księża wyruszą z kolędą w poniedziałek i będą ją kontynuować w kolejne dni.

Poniedziałek (3 stycznia) od godz. 15:00 – parafia Dąbków, także nowe osiedle i ul. Żuki, msza św. kolędowa w kościele w Dąbkowie o godz. 17:00.

Wtorek (4 stycznia) od godz. 15:00 parafia w Dąbrowie, msza św. kolędowa o godz. 17:00 w kaplicy.

Środa (5 stycznia) od godz. 15:00 – Hurcze, Żuki, msza. św. kolędowa w świetlicy w Hurczu o godz. 16:30.

Sobota (8 stycznia) od godz. 9:30 – ul. płk. Dąbka, Sportowa, Zbożowa, Sadowa, msza. św. kolędowa w Konkatedrze o godz. 17:00.

Księża informują, że wizyta będzie przeprowadzona w reżimie sanitarnym.

Kapłani nie będą uzupełniać kartotek rodzinnych. W czasie wizyty odbywa się jedynie spotkanie modlitewne zakończone błogosławieństwem i pokropieniem wodą święconą. Wszyscy księża kolędujący są zaszczepieni i mają certyfikaty szczepień. Wchodzić będziemy do domów i mieszkań, do których będą otwarte drzwi i znajdą się osoby zapraszające . Rodziny i osoby, które z różnych względów nie będą mogły przyjąć księdza, szczególnie zapraszamy na msze święte kolędowe i po mszy na spotkanie modlitewne, gdzie wierni otrzymają święconą wodę z błogosławieństwem domu – mówił podczas niedzielnych ogłoszeń parafialnych ks. dziekan Andrzej Stopyra.

elubaczow.com, hp

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here