W piątkowe (17.12) przedpołudnie, uroczystym przecięciem wstęgi, oficjalnie zakończono prace przy remoncie sześciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 z Oleszyc do Lipiny. Prace kosztowały ponad 23 mln zł.

W konferencji prasowej poprzedzającej uroczyste przecięcie wstęgi udział wzięli: wicemarszałek województwa podkarpackiego Anna Huk, starosta powiatu lubaczowskiego Zenon Swatek, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Piotr Miąso oraz przedstawiciele poseł na Sejm RP Teresy Pamuły, wojewody podkarpackiego Ewy Leniar, gminy Oleszyce i konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A i PBI WMB Sp. z o. o.

To dla nas bardzo ważny moment, wyczekiwany. Budowa odcinka sześciu kilometrów, jaki dzisiaj jest oddawany, trwała krótko. Cieszymy się z wiarygodnej i dobrej współpracy z Grupą PBI, która sprawdza się w realizacji dróg. (…) Cieszymy się, że jakość dróg w powiecie lubaczowskim systematycznie poprawia się. Jest to bardzo ważne dla rozwoju powiatu, aby poprawiać bezpieczeństwo mieszkańców i umożliwić rozwój gospodarczy tego terenu – mówiła wicemarszałek Anna Huk.

Przebudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 z Oleszyc do Lipiny rozpoczęła się wiosną br. Długość przebudowywanego odcinka to łącznie 6 km. Prace polegały m.in. na poszerzeniu jezdni, wykonaniu wzmocnienia istniejącej konstrukcji jezdni, rozbudowie istniejących skrzyżowań z drogami powiatowymi i innymi drogami publicznymi. W ramach inwestycji przebudowane zostały również pobocza, skrzyżowania, zatoki autobusowe, chodniki i zjazdy.

Wykonawcą zadania była grupa PBI. Całkowita wartość zadania to ok. 24 mln zł, z czego 19, 6 mln zł to dofinansowanie z UE.

Galeria zdjęć.

elubaczow.com, hp

7 komentarze

  1. Pani Poseł może się nie pojawiła bo musiałaby może powiedzieć, że więcej remontów nie będzie na tej drodze. Jej wspaniały rząd PiSowski zaprzepaszcza miliardy z Uni Europejsiej a Mateuszkowi nie starczy na wszystko. poza tym musiałaby odpowiadać na pytania o drożyznę i ceny gazu.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here