Remont drogi z Oleszyc do Zapałowa uroczyście rozpoczęty [ZDJĘCIA, FILM]

0

Dziś (22.04) uroczyście rozpoczęto I etap remontu drogi drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Bełżec na odcinku od Zapałowa do Oleszyc. W pierwszej kolejności przebudowany zostanie 6-kilometrowy odcinek z Lipiny do Oleszyc.

Dziś (22.04) oficjalnie przekazano teren pod wykonanie zadania. W spotkaniu uczestniczył Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, wykonawcy inwestycji – firmy PBI oraz Starosta Lubaczowski Zenon Swatek i Burmistrz MiG Oleszyce Andrzej Gryniewicz.

Rozbudowa i przebudowa drogi na odcinku z Lipiny do Oleszyc obejmuje m.in. poszerzenie jezdni do 7 m, wykonanie wzmocnienia istniejącej konstrukcji jezdni, rozbudowę istniejących skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi. Realizacja inwestycji ma znacząco poprawić parametry techniczne drogi wojewódzkiej nr 865, co z kolei wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skróci czas przejazdu w przewozach pasażerskich i towarowych, ponadto wpłynie na poprawę wizerunku oraz aktywizację terenów inwestycyjnych i rozwój ekonomiczny regionu. W lutym br. została wydana decyzja ZRID na II etap inwestycji, tj. odcinek od Zapałowa do Lipiny, który jest planowany do realizacji w nowej perspektywie finansowej UE 2021-2027.

Całkowita wartość projektu wynosi 23 168 062,07 zł, a dofinansowanie z EFRR to 19 680 447, 78 zł.

elubaczow.com, mat. pras.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here