Miejski Dom Kultury w Lubaczowie zaprasza w niedzielę (12.12) o godz. 17:00 na finisaż wystawy „Drzeworyt… Nie tylko płazowski”. Autorem prac, które można oglądać od 26 listopada, jest Józef Lewkowicz z Nowego Sioła.

Józef Lewkowicz jest artystą i rzeźbiarzem z Nowego Sioła. Jego prace prezentowane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Rzeszowie, Przemyślu oraz za granicą: we Włoszech, na Węgrzech i Słowacji. W 2019 r. spróbował swoich sił w drzeworycie. To jedna z najtrudniejszych do wykonania form graficznych. Potrzeba tutaj dużej precyzji i wytrwałości. Mało kto zajmuje się tą techniką. Józef Lewkowicz ucząc się jej wzorował się na drzeworytach płazowskich. Jego próba zakończyła się sukcesem. W 2020 r. otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W czasie wernisażu w MDK artysta zaprezentował swój najnowszy drzeworyt z wizerunkiem Jana Pawła II i wykonał pierwszą odbitkę. Teraz przygotował drzeworyt przedstawiający Świętą Rodzinę. W czasie finisażu wykona jego pierwszą odbitkę.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here