Zachwyca Cię piękno Roztocza? Podobają Ci się przydrożne kamienne krzyże? Doceniasz autorską grafikę? W takim razie kalendarz na 2022 rok z rysunkami Andrzeja Pellera jest dla Ciebie. To także doskonały pomysł na prezent. Wydawnictwo możesz teraz kupić w promocyjnej cenie w lubaczowskim Muzeum Kresów.

Kalendarz „Krzyże bruśnieńskie w rysunku Andrzeja Pellera” na 14 kartach mieści rysunki 12 krzyży z powiatu lubaczowskiego, m.in. z Werchraty, Puchaczy, Radruża, Starego Dzikowa, Nowego Brusna, Gorajca czy Woli Wielkiej. Obrazy rysownika, malarza i grafika, pasjonata „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, związanego z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, odpowiadają porom roku i określonym w czasie tradycjom świątecznym, ale też zajęciom ludności wiejskiej. Nawiązują również do nazw miejscowości.

Rysunki oddające niezwykły klimat naszego regionu sprawiają, że kalendarz może być udanym prezentem pod choinkę. Taki podarek z pewnością docenią miłośnicy Ziemi Lubaczowskiej, mieszkańcy powiatu i przede wszystkim osoby powracające do Lubaczowa z innych miast na święta.

Kalendarze w cenie 30 zł dostępne są w Muzeum Kresów w Lubaczowie i Zespole Cerkiewnym w Radrużu. Istnieje także możliwość wysyłki pocztą. Zainteresowane osoby kontaktować się mogą mailowo (biuro@muzeumkresow.eu) lub telefonicznie (16 632 18 02) z organizatorami.

Dodamy, że kalendarze towarzyszą wystawie prezentowanej w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu. Ekspozycja dla zwiedzających będzie dostępna do 28 lutego 2022 r.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here