Do 28 lutego 2022 r. w budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu będzie można oglądać wystawę „Roztocze – wciąż wracam” autorstwa Andrzeja Pellera. Prezentujemy zdjęcia z wernisażu, który odbył się w niedzielę (21.11).

W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli Andrzej Peller, Justyna Peller-Szałańska, goście z Krakowa oraz Lubaczowa i okolic. Ekspozycja przedstawia prace inspirowane Roztoczem. Podzielone one zostały na trzy części: „Kamieniarstwo bruśnieńskie”, „Roztoczańskie opowieści” i „Kresy”. Wystawa będzie czynna do końca lutego. Na zwiedzających ekspozycję w Radrużu czekają kalendarze na 2022 rok z ilustracjami autorstwa Andrzeja Pellera. Kalendarze dostępne są również w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Andrzej Peller urodził się w 1941 r. w Krakowie. Jest artystą plastykiem, architektem wnętrz, rysownikiem, ilustratorem. Do „Trylogii” Henryka Sienkiewicza wykonał ponad 900 rysunków. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Obecnie pracuje nad ilustracjami do „Krzyżaków”.

Galeria zdjęć z wernisażu wystawy, fot. Muzeum Kresów w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here