Ruszyło głosowanie w konkursie „Piękna wieś Podkarpacka 2021”. Wśród 10 miejscowości rywalizujących o ten tytuł jest Werchrata z Gminy Horyniec-Zdrój.

Konkurs „Piękna Wieś Podkarpacka” ma za zadanie wyłonienie i promowanie najlepszych wzorców działania, pokazanie piękna wiejskiego krajobrazu, jak również dbałości mieszkańców o swoje otoczenie. To także doskonała okazja do promowania i nagradzania sołectw, które dbają o kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnują środowisko naturalne, wyróżniają się w dziedzinie podnoszenia estetyki wsi, chronią lokalne dobra kultury i krajobraz oraz aktywizują społeczność do wspólnych działań.

Właśnie takie walory docenia gmina Horyniec-Zdrój u mieszkańców Werchraty.

W tym roku zgłosiliśmy Werchratę doceniając jej mieszkańców oraz walory krajobrazowe jej położenia. Po dwóch etapach oceny naszego zgłoszenia obecnie walczymy w finale o zaszczytny tytuł wraz z 9 innymi miejscowościami z całego województwa. Liczymy na Wasze głosy! My nie mamy wątpliwości, że zasłużyliśmy na ten tytuł. Nie bez pzrzyczyny Werchrata nazywana jest Perłą Roztocza, a jej walory docenią co roku tysiące turystów odwiedzających naszą gminę i Roztocze. Liczymy na zwycięstwo i Wasze głosy! – czytamy w komunikacie Gminy Horyniec-Zdrój.

Głosować możecie na stronie podkarpackie.pl.

Przypomnijmy, że w 2016 roku za najpiękniejszą wieś Podkarpacia uznano Horyniec-Zdrój, a w 2020 roku zwyciężyła Ruda Różaniecka z Gminy Narol.

Tak prezentuje się Werchrata i jej najbliższa okolica, fot. Krystian Kłysewicz.

elubaczow.com, MZ, GHR

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here