Fot. Archiwum.

Na trzy miesiąca stracił prawo jazdy kierowca, którego zatrzymali wczoraj policjanci z lubaczowskiej „drogówki”. Mężczyzna pędził oplem przez Stare Oleszyce 119 km/h.

W czwartek (28.10) około godz. 9, policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie kontrolowali prędkość kierowców podróżujących przez miejscowość Stare Oleszyce.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze zmierzyli prędkość opla. Laserowy miernik wskazał, że kierowca tego pojazdu porusza się z prędkością 119 km/h, w miejscu, gdzie przepisy pozwalają na jazdę 50 km/h. 39-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego został ukarany mandatem i punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami na najbliższe trzy miesiące stracił także prawo jazdy – czytamy w komunikacie KPP w Lubaczowie.

Problem przekraczania prędkości przez kierowców w tym miejscu, był zgłaszany poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Fakt zatrzymania kierowcy opla potwierdził te zgłoszenia.

W sumie, od początku roku za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h lubaczowscy policjanci zatrzymali prawa jazdy 26 kierowcom, z czego aż 6 w miesiącu październiku.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here