W niedzielę (24.10) w Zespole Cerkiewnym w Radrużu spotkali się fotograficy – Krystian Kłysewicz, Tomasz Michalski i Kamil Paluszek. Rozmawiali o pięknach podkarpackich cerkwi i Roztocza.

Krystian Kłysewicz, Tomasz Michalski i Tomasz Mielnik to autorzy albumu fotograficznego „Roztocze”. W publikacji zawarli wszystko co najpiękniejsze w naszej okolicy – niezwykłe krajobrazy i zabytki. Z kolei Kamil Paluszek jest autorem zdjęć książki „Cerkwie w południowo-wschodniej Polsce”. Ona przedstawia piękno i misterium cerkwi. Zostały w niej zaprezentowane fotografie niemal dwustu obiektów z tej części historycznej eparchii przemyskiej, która po II wojnie światowej znalazła się w granicach Polski oraz kilka świątyń położonych na południowym krańcu diecezji chełmskiej.

Opowieści o fotografowaniu architektury cerkiewnej i Roztocza poprzedził wykład Janusz Mazura, historyka sztuki, pracownika Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Galeria zdjęć.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

    • No właśnie to jest ciekawe. Nie jestem zwolennikiem maseczek i uważam że nic nie dają. I nie jestem anty C19 i anty szczepieńkowiec .Ale jest wymóg to używam. Tymczasem na zdjęciach z kolejnych imprez , spotkań gdzie zasiada m.in nasza władza, masek brak. Natomiast nasza kochana policja biega po biedronce , jeden nowy as stoi przed piotrusiem w Horyńcu i straszy mandatami .Czyli prawo dla plebsu? Mają ma tym portalu wspaniały materiał dowodowy i do dzieła będą mieć wyniki.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here