Pieśni maryjne zabrzmiały w niedzielę (17.10) w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie. Wśród pięciu chórów uczestniczących w IX Regionalnym Przeglądzie Chórów „Pieśni Maryjne” najlepiej zaprezentował się Chór Łańcuckiej Fary.

Przegląd rozpoczął się mszą świętą odprawioną o godz. 13:00 w Konkatedrze. Po Liturgii w Sanktuarium zaprezentowały się wszystkie grupy biorące udział w konkursie. Jury w składzie Joanna Gibała-Szelążek, Ks. Witold Batycki i Dominik Lasota po wysłuchaniu pięciu chórów przyznało nagrody. Pierwsze miejsce zdobył Chór Łańcuckiej Fary, który wystąpił pod batutą Michała Horodeckiego. Drugie miejsce otrzymał Chór „Veritas” z Nowosielec (pod dyr. Tomasza Piątka), a trzecie – Chór „Harmonia” z Łukowej (pod dyr. Sławomira Kuczka). Jury postanowiło przyznać także dwa równorzędnie wyróżnienia. Powędrowały one do Chóru parafii pw. św. Jana Nepomucena i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu, prowadzonego pod dyrygenturą Eweliny Wójcik i chóru „Koloryt” z Rymanowa kierowanego przez Iwonę Tylkę.

Tradycyjnie na zakończenie Przeglądu wszystkie chóry wykonały wspólnie pieśń dla Matki Bożej – „Zdrowaś Maryjo, Bogarodzico” w opracowaniu Antoniego Zoły.

Galeria zdjęć, fot. Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here