XI Regionalny Przegląd Chórów „PIEŚNI MARYJNE” już za nami, a był to dzień pełen niesamowitej muzyki, emocji i piękna. Serce Lubaczowa zapełniło się w niedzielę (22.10) dźwiękami pieśni maryjnych, a członkowie jury mieli trudne zadanie wyboru laureatów tego wyjątkowego konkursu.

Jury w składzie: prof. dr hab. Elżbieta Krzemińska (Lublin), dr hab. Anna Marek-Kamińska, prof. UR (Rzeszów) i ks. Witold Batycki (Biłgoraj), po wysłuchaniu pięciu wspaniałych chórów, kierując się postanowieniami regulaminu, dokonali następujących przyznań:

I MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną trafiło do Chóru FRAZA z Kosiny, któremu dyrygentuje Łukasz Kobiałka,

– II MIEJSCE wraz z nagrodą pieniężną przypadło CHÓROWI MIEJSKO-GMINNEMU DOMU KULTURY im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolskim, którym dyryguje Dominik Szlama,

– dwa równorzędne III MIEJSCA wraz z nagrodami pieniężnymi otrzymali: CHÓR „SOLAMEN” z Jodłówki pod dyrekcją Bernadetty Bielec, reprezentujący Parafię Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce oraz CHÓR „CANTATE DEO” z Zamościa pod dyrekcją Anny Konopa-Cios, który działa pod patronatem Parafii pw. Zwiastowania NMP pod opieką OO. Franciszkanów w Zamościu.

Jury przyznało także WYRÓŻNIENIE wraz z nagrodą pieniężną dla CHÓRU „FERMATA” z Kozienic, którego dyrygentem jest Anna Kuczmera.

Jury konkursu serdecznie gratuluje wszystkim chórom za udział w tym znakomitym wydarzeniu i podziwiają wysoki poziom artystyczny. Chórom oraz ich dyrygentom należą się wyrazy uznania za pasję w wyborze repertuaru i niezwykłe interpretacje.

Zapraszamy do wysłuchania wspólnego wykonania utworu „Śliczna Gwiazdo Miasta Lwowa” (muzyka: J. Kołaczkowski, opracowanie: D. Lasota) przez wszystkich uczestników Przeglądu pod dyrekcją Dominika Szlama.

<

Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie i Parafia św. Stanisława w Lubaczowie. Wsparcia udzielili także: Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, Miasto Lubaczów i Gmina Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here