„Bądźmy Twórcami Świata” i „Kultura wrażliwa” w lubaczowskim MDK

0

W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie prowadzone są zajęcia z efektywnego rozwoju umiejętności scenicznych i nie tylko. Dzieci poznają sztukę Teatru Ulicznego i uczestniczą w warsztatach grawerskich i animacyjnych.

O tym, że Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Kraina Uśmiechu” i Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych „Nasza Przyszłość” pozyskało środki w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021 – 2023” informowaliśmy na początku września. Teraz pomysłodawcy rozpoczęli realizację inicjatywy. W Miejskim Domu Kultury dla dzieci prowadzone są zajęcia w ramach dwóch zadań – „Bądźmy Twórcami Świata” i ” Kultura wrażliwa”. Uczestnicy pod okiem Grażyny Bielec i Anny Hawrylak uczą się wyrażania emocji i pielęgnowania otwartości, co pozytywnie wpływa na ich relacje z rówieśnikami. Dzieci rozwijają pasje, uczą się pokory i rzetelności, a przede wszystkim odkrywają swoje mocne strony. Robią milowe kroki w sztuce Teatru Ulicznego, wykorzystując techniki tańca scenicznego, teatru żywego aktora czy Teatru Forum. Natomiast w czasie zajęć grawerskich i animacyjnych przygotowują się do wystawy prac, a w chwilach relaksu poznają tajniki teatru Kamishibai oraz animacji scenicznych.

Regionalnymi Operatorami Projektu są: „Fundacja Przestrzeń Lokalna”, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszenie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”.”

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here