Lubaczów: „Jedynka” świętowała swoje 50-lecie [ZDJĘCIA]

W piątek (17.09) Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie świętowała swoje 50-lecie. Z tej okazji wspominano najważniejsze wydarzenia z życia „Jedynki”, rozległy się gratulacje i życzenia.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Karola Boromeusza. Po modlitwie wszyscy przeszli na plac szkolny, gdzie odsłonięto mural upamiętniający patrona placówki – gen. Stanisława Dąbka zasłużonego bohatera w walkach o Lubaczów w 1918 r. Mural powstał powstał w ramach projektu „Lubaczów w drodze do niepodległości” realizowanego przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, a dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Przypomnijmy, że autorką pracy jest Magdalena Szpyt, absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zakopano także Kapsułę Czasu z listami do przyszłych pokoleń. Otwarta ona zostanie za 50 lat.

Następnie zebrani udali się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości. Posypały się życzenia i gratulacje. Nie zabrakło także prezentów. W części artystycznej uczniowie przedstawili swoje zdolności muzyczne i recytatorskie. Na scenie zaprezentowała się szkolna grupa teatralna ,,Echo” oraz zespół taneczny ,,Jedyneczki”. Uczestników zapoznano również z historią szkoły.

AH, elubaczow.com 

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. Pan Piotr Salik,Pan Argasinski ,Pan Lazar,Pan Grzesiu Kolędziej ,chylę czoła tym ludziom za dobytek wychowania i za to kim byli i za to jacy byli dla młodych ludzi. PANOWIE ZROBILOSCIE KAWAL DOBREJ ROBOTY,KAZDY Z WAS ZROBIL TO INACZEJ I KAZDY Z WAS ZROBIL TO DOBRZE. POZDRAWIAM BEOENDE;)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here