Jest jeszcze sporo bonów turystycznych do wykorzystania

1

Minęły wakacje, ale rodziny z naszego regionu wykorzystały niewiele bonów turystycznych. Podpowiadamy jak aktywować usługę i gdzie wykorzystać przysługujący dzieciom pakiet.

Bon Turystyczny to narzędzie wprowadzone przez władze państwowe. Ma ono na celu wsparcie finansowe polskich rodzin – na każde dziecko do 18 roku życia przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł.

W naszym województwie uprawnionych do wykorzystania bonu jest ponad 227 tys. osób, z czego aktywowało go dotychczas ponad 155 tys., a całkowicie wykorzystało ponad 56 tysięcy. Nadal ponad 76 tys. bonów nie zostało aktywowanych. Środki można wykorzystać także jesienią.

– „Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Trzeba go aktywować. Można to zrobić w dowolnym momencie. Warto jednak nie odkładać tego na ostatnią chwilę i aktywować go wcześniej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Po zalogowaniu na PUE ZUS wybieramy zakładkę – Ogólny, a następnie – Polski Bon Turystyczny. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze” – mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Co ważne, nie musicie wykorzystywać pełnej kwoty bonu w jednym miejscu, a honorowane są one przez 28 tys. podmiotów turystycznych na terenie całego kraju. Na Podkarpaciu takich miejsc jest ponad 1 tys. W powiecie lubaczowski bony można wykorzystać w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Ten obiekt znany jest nie tylko z świetnej restauracji, ale także daje możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. To idealne miejsce dla rodzin, dla których przygotowano m.in. szeroką ofertę warsztatów i usług turystycznych.

Korzystając z bonu turystycznego można w trakcie pobytu (imprezy turystycznej) zamówić u nas m.in.: pakiety edukacyjno-rozrywkowe, rodzinne szkolenia i zabawy kulinarne z degustacją, uczty i zabawy w gronie najbliższych, noclegi i pełne zakwaterowanie oraz wyżywienie. – czytamy na stronie obiektu.

Doskonałą okazją do rodzinnego wyjazdu do Baszni Dolnej będzie AeroPiknik Lotniczy, który odbędzie się w Kresowej Osadzie w najbliższą niedzielę 12 września. Planując rodzinną wizytę, warto wcześniej zarezerwować swój pobyt w obiekcie pod nr tel. 500 738 500.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here