W tym roku w Lubaczowie wystąpią chóry działające na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. Po raz dziewiąty zaśpiewają dla Matki Bożej w ramach Regionalnego Przeglądu Chórów.

Przegląd odbędzie się 17 października w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. To miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Znajduje się tam kopia obrazu z Katedry Lwowskiej z wizerunkiem Matki Boskiej Łaskawej, przed którym śluby złożył król Jan Kazimierz, zawierzając Polskę Jej opiece. Od lat występujące w świątynie chóry prezentują pieśni maryjne polskich i zagranicznych kompozytorów oddając tym samym cześć Pannie Najświętszej.

Celem imprezy jest prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń, doskonalenie poziomu wykonawczego oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce maryjnej. Organizatorami Przeglądu są Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Parafia Konkatedralna w Lubaczowie. Grupy, które chciałyby wziąć udział w tegorocznej edycji przeglądu powinny się w tej sprawie skontaktować z organizatorami.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here