Fot. Archiwum

Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie ogłosił przetarg na wykonanie kolejnych etapów prac budowy budynku magazynowego, który powstaje przy w zachodnim boku muzealnego dziedzińca. Firmy swoje ofert mogą zgłaszać do 26 sierpnia.

To będą prace, które prowadzone zostaną w ramach czwartego, piątego i szóstego etapu budowy. Działania możliwe są dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w kwocie 675 tys. zł z programu „Infrastruktura kultury” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, o czym informowaliśmy w kwietniu.

Magazyn posiadać będzie tematyczne magazyny (artystyczny, archeologiczny i etnograficzny), pomieszczenia porządkowe, pokoje dla pracowników, pracownie konserwatorskie, podręczny magazyn, pomieszczenie socjalne i toalety. Ponadto poddasze będzie służyło muzealnikom (powstaną dodatkowe pokoje biurowe), choć pierwotnie miało one być nieużytkowe. Ta zmiana w projekcie została podjęta przez dyrekcję po zakończeniu trzeciego etapu budowy. Dodatkowo zmieniono położenie okien dachowych. Zmiany zaszły również w układzie na parterze budynku.

Firmy, które chciałyby wziąć udział w przetargu swoje oferty powinny złożyć do 26 sierpnia do godz. 10:00 w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here