Środki z programu „Infrastruktura kultury” trafią do Lubaczowa

0

Muzeum Kresów w Lubaczowie i Parafia św. Stanisława BM w Lubaczowie znalazły się na liście dofinansowania w ramach programu „Infrastruktura kultury” Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Ministerialna dotacja przeznaczona zostanie na budowę budynku magazynowego powstającego na zapleczu Muzeum Kresów w Lubaczowie, fot. elubaczow.com

Muzeum pozyskało aż 675 tys. zł na budowę budynku magazynowego powstającego w zachodnim boku muzealnego dziedzińca. Za sprawą środków uda się zrealizować czwarty, piąty i szósty etap prac.

– Budowa nowego obiektu magazynowego pozwoli nie tylko na prawidłowe przechowywanie zbiorów, ale też na prowadzenie prac konserwatorskich i zabezpieczających poza budynkiem głównym, który udostępniany jest zwiedzającym. Cieszymy się z pozyskanych środków, bo dzięki nim możliwe będzie przeniesienie magazynów oraz biur pracowników merytorycznych do nowego obiektu, a w perspektywie czasowej – przeprowadzimy coraz pilniejszy generalny remont głównej siedziby Muzeum. Taki remont pozwoliłby nam na powiększenie przestrzeni ekspozycyjnej i edukacyjnej, a tym samym na poszerzenie oferty kulturalnej – jedynej placówki muzealnej w regionie, która ma zdecydowanie szerszy zasięg niż granice powiatu lubaczowskiego. – mówi Piotr Zubowski, p. o. dyrektora Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Z kolei Parafia św. Stanisława BM w Lubaczowie otrzymała 280 tys. zł na realizację zadania pn. „Powstanie Centrum Dziedzictwa Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie z wyposażeniem wystawy stałej”.

Celem programu „Infrastruktura kultury” jest stworzenie optymalnych warunków dla prowadzenia działalności kulturalnej, poprzez modernizację i rozbudowę infrastruktury instytucji kultury, a także innych podmiotów działających w tym obszarze.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here