Wiele emocji sportowych i niespodzianek przysporzyły letnie rozgrywki w piłce nożnej Ludowych Klubów Sportowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów 2021, który rozegrano w niedzielę (11.07) na boisku sportowym w Lisich Jamach. Ostatecznie górą byli miejscowi gracze Startu.

W turnieju uczestniczyło 6 drużyn. Mecze odbywały się w czasie 2 x 20 minut z 10 minutową przerwą. Pierwszy etap rozegrany został systemem pucharowym, by następnie zespoły walczyły w grze „każdy z każdym”. Ostatecznie MISTRZEM Letniego Turnieju Piłki Nożnej Ludowych Klubów Sportowych o Puchar Wójta Gminy Lubaczów 2021 została miejscowa drużyna „Start” Lisie Jamy. Drugie miejsce przypadło LKS „Huragan” Basznia Dolna, a trzecie LKS „Zryw” Młodów. Kolejne miejsca zajęły: LKS „Rolnik” Wólka Krowicka, „Walter” Opaka i „Piast” Antoniki.

Wszystkie uczestniczące w Turnieju drużyny otrzymały dyplomy i piłki nożne ufundowane przez Gminę Lubaczów. Zwycięska drużyna otrzymała z rąk Wójta Gminy Lubaczów – Wiesława Kapla – pamiątkowy puchar oraz talon na zakup sprzętu sportowego wartości 700 zł. Zdobywcy II i III miejsca otrzymali talony na zakup sprzętu sportowego wartości odpowiednio 500 zł i 300 zł.

Podczas turnieju wybrany został „Najlepszy bramkarz”, którego wytypowali sędziowie i kapitanowie drużyn. Jednogłośnie został nim Marcin Pukas z LKS „Huragan” Basznia Dolna. Niespodzianką był wybór „Najlepszego strzelca” turnieju. Okazało się, że trzech zawodników strzeliło równą liczbę bramek, w związku z czym została podjęta wspólna decyzja o ufundowaniu dla nich pamiątkowych statuetek. Tak więc „Strzelcami” turnieju zostali: Dawid Szpyt z LKS „Zryw” Młodów, Robert Klufas z LKS „Start” Lisie Jamy i Bartosz Świstak z LKS „Start” Lisie Jamy.

Odrębną statuetką i dyplomem uznania, wykraczającymi poza rozgrywki turnieju uhonorowany został zawodnik Ludowego Klubu Sportowego „Start” Lisie Jamy Szymon Furgała, który doznał kontuzji podczas ostatniego meczu ligowego klasy A  sezonu 2020/2021 w Horyńcu-Zdroju w dniu 27 czerwca 2021 r. Podczas sezonu 2020/2021 rozgrywek klasy A grupy Lubaczów zawodnik ten był strzelcem 56 bramek – NAJLEPSZY WYNIK w tej grupie rozgrywek. Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel wręczając statuetkę życzył mu powrotu do zdrowia i zapewnił, że wszyscy czekamy na jego udział w rozgrywkach.

Nie zabrakło również atrakcji skierowanych do zgromadzonych kibiców i sympatyków sportu w ramach rodzinnego bloku sportowo-rekreacyjnego przygotowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Baszni Dolnej. Zebrane dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sprawnościowych oraz w panelu  plastycznym. Dla najmłodszych udostępniony była zjeżdżalnia – dmuchaniec.

Dobra, słoneczna pogoda sprzyjała zabawie i rozrywce najmłodszych, zaś dorosłych skłaniała do szukania choć odrobiny cienia podczas kibicowania rozgrywającym drużynom.

Dziękujemy Zawodnikom za moc sportowych wrażeń na wysokim poziomie, Organizatorom za profesjonalne przygotowanie wydarzenia, dzięki któremu mogliśmy nie tylko kibicować, ale również spędzić czas z rodzinami w miłej atmosferze. Zwycięzcom i Trenerom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów nie tylko na boisku, ale również w prywatnym życiu. Niech nie opuszcza Was dobre zdrowie, a wysiłek i zaangażowanie w piłkarskie zmagania zawsze wieńczy sukces – czytamy na stronie Gminy Lubaczów.