Radrużańskie opowieści z Zespołu Cerkiewnego wybrzmiały wczoraj (30.06) w Polskim Radiu Rzeszów. Słuchacze w ramach bardzo popularnej audycji „Radio Biwak” mogli zapoznać się z jednym z najcenniejszych zabytków naszego powiatu, który otrzymał certyfikat Marki Roztocza i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Dziennikarze – Agnieszka Radochońska i Szymon Taranda – odwiedzili jeden z największych magnesów turystycznych powiatu lubaczowskiego, dzięki głosom internautów, którzy wskazali Zespół Cerkiewny w Radrużu jako „Turystyczną Perłę Podkarpacia”, o czym informowaliśmy kilka dni temu. W środę (30.06) na antenie o historii tego niezwykłego miejsca, opowiadali Piotr Zubowski – Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Janusz Mazur – kustosz w Dziale Etnografii i Budownictwa Drewnianego Muzeum Kresów w Lubaczowie, Ryszard Urban – przewodnik w Zespole Cerkiewnym w Radrużu, Barbara Broź – wicestarosta lubaczowski, Janusz Urban – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu Zdroju, Krystian Kłysewicz – fotograf i pasjonat regionu oraz turyści obecni na miejscu. Słuchaczom przedstawiony został niezwykły klimat świątyni. Podzielono się z nimi także tym, co wydarzy się w przyszłości w Zespole Cerkiewnym w Radrużu.

Dodajmy, że już w sobotę (3.07) o godz. 17:00 w budynku muzealnym w Zespół Cerkiewny w Radrużu odbędzie się wernisaż wystawy ikon, których twórcą jest krakowski ikonograf Sebastian Niestój z Pracowni ikonograficznej Icons the language of art. Wernisaż będzie także okazją do zapoznania się z warsztatem ikonografa oraz narzędziami, które wykorzystuje w swojej pracy.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Horyniec-Zdrój.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here