Fot. Alicja Mróz, ze zbiorów Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Zespół Cerkiewny w Radrużu, dzięki waszym głosom, znalazł się w ścisłej dziesiątce plebiscytu Turystyczne Perły Podkarpacia organizowanego przez Polskie Radio Rzeszów. Teraz obronny zespół cerkiewny z XVI w. pw. św. Paraskewy odwiedzą dziennikarze Radia.

W sumie o tytuł Turystycznej Perły Podkarpacia walczyło 50 zabytków i miejsc województwa podkarpackiego. Wśród nich znalazły się obiekty z naszego regionu. O tym informowaliśmy w lutym, zachęcając jednocześnie do oddawania głosów na swoich faworytów. Teraz znamy wyniki konkursu.

Najwięcej głosów zdobyło Jezioro Tarnobrzeskie powstałe w wyrobisku odkrywkowej kopalni siarki. Wśród zwycięzców znalazł się także Łańcut ze swoim zespołem zamkowo-parkowy rodów Lubomirskich i Potockich oraz zespół klasztorny oo. Bernardynów z unikalnymi organami w Leżajsku. W ścisłej dziesiątce plebiscytu znalazł się również obronny zespół cerkiewny z XVI w. pw. św. Paraskewy w Radrużu, będący oddziałem Muzeum Kresów w Lubaczowie. Dzięki temu wyróżnieniu muzealnicy będą mogli gościć dziennikarzy Radia Rzeszów, którzy zaprezentują słuchaczom Zespół Cerkiewny w swojej letniej audycji „Radio Biwak”.

Przyznanie nagród odbędzie się 28 czerwca w audycji „Radio Biwak”.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here