W tym roku, również będziemy mieć okazję posłuchać muzyki organowej skomponowanej przez wielkich mistrzów gatunku. Przed nami cztery spotkania w ramach Wakacyjnych Koncertów Organowych przygotowanych pod kierownictwem artystycznym prof. Marka Kudlickiego.

Koncerty Organowe organizowane w Lubaczowie przyciągają wielu miłośników muzyki. Siłą wydarzenia są znakomite wykonania i różnorodność repertuaru. Swoich fanów mają także niemałej sławy zapraszani artyści. W tym roku niezmiennie koncerty odbywać się będą naprzemiennie w parafii św. Stanisława BM i św. Karola Boromeusza.

Pierwszego koncertu będziemy mogli wysłuchać 2 lipca. W kościele św. Karola Boromeusza o godz. 18:00 wystąpi Paweł Głowiński z Torunia. W kolejnej odsłonie, 16 lipca o godz. 19:00 w Konkatedrze, zaprezentuje się nam Andrzej Szadejko z Gdańska. Trzecia odsłona (30 lipca o godz. 18:00 w kościele św. Karola Boromeusza) należeć będzie do Błażeja Musiałczyka również z Gdańska. Ostatni koncert dadzą Alina Mazur (mezzosopran) i Marek Kudlicki (organy). Artyści wystąpią w Konkatedrze.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here