W poniedziałkowy (21.06) poranek oficjalnie zainaugurowano przebudowę drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku z Lubaczowa do Baszni Dolnej. Inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku i będzie kosztować około 15 mln zł.

Podczas uroczystości wielokrotnie podkreślano jak kluczową rolę dla dostępności komunikacyjnej naszego powiatu pełni droga wojewódzka nr 867.

Ta droga łączy województwo lubelskie, przechodzi przez całe Podkarpackie, dochodzi do autostrady i jest takim oknem na świat w stronę Warszawy, w stronę Krakowa, w stronę Zachodu i w stronę Wschodu – mówiła Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, dziękując jednocześnie w swoim wystąpienieu Marszałkowi Ortylowi i Zarządowi Województwa za determinację w dążeniu do realizacji tej inwestycji.

To państwa determinacja i siła doprowadziła do tego, że rozpoczynamy tę inwestycję, współfinansowaną z Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020, gdzie jak wiemy pieniądze są, ale nie jest łatwo zachęcić do współpracy partnerów z Ukrainy czy Białorusi. I za tę determinację bardzo dziękuję – podkreślała poseł Teresa Pamuła.  

Marszałek Władysław Ortyl odniósł się z kolei nie tylko do inauguracji inwestycji, ale również do stanu dróg wojewódzkich w powiecie lubaczowskim i celowości ich modernizacji.

Jesteśmy na ważnym etapie budowy drogi w powiecie lubaczowskim. Powiat nie ma właściwie dróg krajowych i dlatego samorząd województwa tym bardziej fundamentalnie traktuje swoje obowiązki na tym terenie. To bardzo ważne, żeby ta część regionu zyskiwała dobry dostęp do autostrady oraz, aby jeszcze łatwiej podróżowało się na nasze piękne Roztocze – mówił marszałek Władysław Ortyl 

W trakcie wystąpień kilkukrotnie podkreślano także, że remont drogi nr 867 na odcinku z Lubaczowa do Baszni Dolnej jest tylko pierwszym etapem kompleksowej jej modernizacji w kierunku do Horyńca-Zdroju i granicy z województwem lubelskim. Tu żadne terminy czy szczegóły jednak nie padły, a jedynie deklaracje poszukiwania źródeł finansowania tych zadań.

W uroczystym rozpoczęciu przebudowy drogi uczestniczyli między innymi Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, starosta powiatu lubaczowskiego Zenon Swatek, wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, wiceburmistrz Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki, przedstawiciele wykonawcy oraz przedstawiciele Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i Wojewody Podkarpackiego.

Inwestycja realizowana pomiędzy Lubaczowem a Basznią  Dolną obejmuje przebudowę 7 –kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 867. Jej koszt to prawie 14,7 mln złotych. Przebudowa ta polegać będzie na rozbiórce istniejących warstw konstrukcji nawierzchni i wbudowaniu całkowicie nowej konstrukcji nawierzchni o szerokości 6 metrów. Droga zostanie poszerzona, poszerzone zostaną pobocza. Częścią inwestycji będzie przebudowana istniejących oraz stworzenie nowych chodników oraz ścieżek rowerowych, a także zjazdów z drogi, zatoczek autobusowych, przydrożnych rowów oraz oświetlenia. W ramach przebudowy  zaprojektowano aż 16 skrzyżowań z drogami publicznymi. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm, w którym  liderem jest PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika a partnerem PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik.

13 komentarze

  1. Bardzo pięknie Pani Poseł, jest to dla Pani kluczowa droga w kierunku do rodzinnych stron. Pozwolę sobie jednak Panią oraz przedstawicieli zarządu województwa i powiatu zapytać co z drogą 865 od granicy z woj. Lubelskim do Jarosławia. Czy ta droga nie ma dla Was znaczenia? Jest to najgorsza droga na Podkarpaciu. Rozumiem że koszula bliższa jest ciału niż marynarka. Jednak my też płacimy podatki i inne ukryte daniny a remont rzeczonej drogi niemiłosiernie się od lat ślimaczy. O Pani obietnicach wyborczych nie będę wspominał bo i po co. Powtórzę jedynie za klasykiem …”Polacy pięć lat”… i nic. A latka lecą.

  2. Dzis bylem swiadkiem (3 lub 4) raz jak osoby pracujace w instytucjach publicznych pokazuja jacy sa naprawde. Wyobrazcie sobie,wszystko mozna sie dowiedziec. Kto kogo by wygryzl,kto komu swinie podlozy,kto jest taki,owaki i kto co planuje. I tak mysle-jakim trzeba byc czlowiek podlym,zazdrosnym i co z tego,ze ma tzw. Papierek? jak mawial Sofronow-madremu dwa zdania wystarczą a glupiemu to i referatu braknie

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here