Droga z Lubaczowa do Horyńca-Zdroju do remonu, jest decyzja

3

Zadanie polegające na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 867 od Lubaczowa do Horyca-Zdroju znalazło się na liście projektów, które otrzymają dofinansowanie z programu Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Fot. elubaczow.com

Od lat władze samorządowe zabiegały o odbudowę drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku Lubaczów – Horyniec-Zdrój. Inwestycję chciano zrealizować w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Jednak wniosek znalazł się na liście rezerwowej. Później szansy na jej remont dopatrywano się w listopadzie 2016 r., kiedy to marszałek województwa podkarpackiego chciał, by zadanie współfinansowano z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i czynił wiele kroków do zrealizowania tak postawionego celu – składał wiele deklaracji, podpisał list intencyjny, prowadził wiele rozmów.

Teraz wiemy, że inwestycja zostanie zrealizowana. We Lwowie polsko-białorusko-ukraiński komitet podzielił 56 mln euro na 31 projektów. Wśród nich znalazł się wniosek dotyczący własnie rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 867 od Lubaczowa do Horyńca-Zdroju. To kluczowy ciąg komunikacyjny dla powiatu lubaczowskiego, gmin Lubaczów i Horyniec-Zdrój oraz podkarpackiej części Roztocza.

– Wybraliśmy projekty, dzięki którym poprawi się jakość 220 km dróg, a 15 przejść granicznych będzie lepiej wyposażone. Dzięki temu mieszkańcy obszarów przygranicznych będą mogli szybciej się przemieszczać i sprawniej przekraczać przejścia graniczne, a zaoszczędzony w ten sposób czas będą mogli przeznaczyć na rozwój i współpracę. – mówił wiceminister Adam Hamryszczak podczas posiedzenia Komitetu Monitorującego program Polska-Białoruś-Ukraina.

Pierwsze umowy zostaną podpisane jeszcze w tym roku.

3 komentarze

  1. W końcu! A co z odcinkiem drogi wojewódzkiej Jarosław – Oleszyce?
    P.S.
    Gdzie dziś rano były służby powiatowe i wojewódzkie? Drogi były śliskie, a piaskarki pojawiły się dopiero około 8.00 po tym jak wszyscy już dojechali do pracy i słońce zaczęło topić oblodzoną jezdnię?

  2. W dniu dzisiejszym służby na drogach powiatowych w miescie zawiodly rano istne lodowisko .UL Konopnickiej, czy te chwasty zostaną tak do wiosny. Wstyd panie radny Małecki ulice nie posypane zarosniete widocznie nie radzi sobie pan na tym stanowisku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here