Droga z Lubaczowa do Horyńca-Zdroju do remonu, jest decyzja

 · 8 grudnia 2017 o 8:34 · 3 komentarze · czas czytania: 1 minute

Zadanie polegające na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 867 od Lubaczowa do Horyca-Zdroju znalazło się na liście projektów, które otrzymają dofinansowanie z programu Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Fot. elubaczow.com

Od lat władze samorządowe zabiegały o odbudowę drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku Lubaczów – Horyniec-Zdrój. Inwestycję chciano zrealizować w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Jednak wniosek znalazł się na liście rezerwowej. Później szansy na jej remont dopatrywano się w listopadzie 2016 r., kiedy to marszałek województwa podkarpackiego chciał, by zadanie współfinansowano z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 i czynił wiele kroków do zrealizowania tak postawionego celu – składał wiele deklaracji, podpisał list intencyjny, prowadził wiele rozmów.

Teraz wiemy, że inwestycja zostanie zrealizowana. We Lwowie polsko-białorusko-ukraiński komitet podzielił 56 mln euro na 31 projektów. Wśród nich znalazł się wniosek dotyczący własnie rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 867 od Lubaczowa do Horyńca-Zdroju. To kluczowy ciąg komunikacyjny dla powiatu lubaczowskiego, gmin Lubaczów i Horyniec-Zdrój oraz podkarpackiej części Roztocza.

– Wybraliśmy projekty, dzięki którym poprawi się jakość 220 km dróg, a 15 przejść granicznych będzie lepiej wyposażone. Dzięki temu mieszkańcy obszarów przygranicznych będą mogli szybciej się przemieszczać i sprawniej przekraczać przejścia graniczne, a zaoszczędzony w ten sposób czas będą mogli przeznaczyć na rozwój i współpracę. – mówił wiceminister Adam Hamryszczak podczas posiedzenia Komitetu Monitorującego program Polska-Białoruś-Ukraina.

Pierwsze umowy zostaną podpisane jeszcze w tym roku.


ZOBACZ TAKŻE INNE ARTYKUŁY!

-------
Podobne wpisy:
Wspólna drogowa inwestycja dwóch gmin i powiatu lubaczowskiego
Ponad 2 mln zł na remonty dróg w gminie Horyniec-Zdrój
Trwa remont drogi powiatowej ze Starego Dzikowa do Oleszyc [ZDJĘCIA]

REKLAMA


Portal elubaczow.com nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez internautów.
Redakcja portalu zastrzega sobie jednak możliwość modyfikacji lub usunięcia wpisów naruszających Regulamin. Więcej informacji w Regulaminie forum. Jeśli uważasz, że któryś komentarz narusza Regulamin, czyjeś dobre imię, powinien być usunięty z innych powodów lub został niesłusznie usunięty - napisz do nas na redakcja@elubaczow.com


Komentarze (3)
Janciowodnik@wp.pl (IP: 156.67.***.***) · 8 grudnia 2017 ~ 12:20

W końcu! A co z odcinkiem drogi wojewódzkiej Jarosław – Oleszyce?
P.S.
Gdzie dziś rano były służby powiatowe i wojewódzkie? Drogi były śliskie, a piaskarki pojawiły się dopiero około 8.00 po tym jak wszyscy już dojechali do pracy i słońce zaczęło topić oblodzoną jezdnię?

Zbigniew Hass (IP: 83.31.***.*) · 8 grudnia 2017 ~ 18:10

W dniu dzisiejszym służby na drogach powiatowych w miescie zawiodly rano istne lodowisko .UL Konopnickiej, czy te chwasty zostaną tak do wiosny. Wstyd panie radny Małecki ulice nie posypane zarosniete widocznie nie radzi sobie pan na tym stanowisku.

Peger (IP: 80.187.***.***) · 8 grudnia 2017 ~ 19:30

No przecież zima ich zaskoczyła jak co roku !

Zostaw komentarzmistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania: Efekt nieudanej koperty

Mistrzowie parkowania: Bezpieczne przejście do auta?

Mistrzowie parkowania: Zakręcony kierwoca

REKLAMA

video

Jubileuszowy koncert Chóru Młodzieżowego „Canzone” [VIDEO]

Śpiewające życzenia świąteczne z Cieszanowa i Horyńca-Zdroju

Fakty TVN: Od Szlachetnej Paczki do nowego domu [VIDEO]

fotorelacje

Kolejny rekord lubaczowskiego sztabu WOŚP [ZDJĘCIA]

Koncert Noworoczny w MDK w Lubaczowie [NASZA FOTORELACJA]

Nowojorscy chasydzi modlili się w cieszanowskiej synagodze

Orszak Trzech Króli w Lubaczowie [NASZA FOTORELACJA]

Abp. Mieczysław Mokrzycki „Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego”

Harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na Ukrainę

X