Prace prezentowane na Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego Lubaczów 2020 obejrzeć teraz mogą mieszkańcy stolicy Polski. W Galerii Test dostępne będą do 24 lipca.

W Warszawie prezentowane są dwie ekspozycje rysunku. Na pierwszej zobaczyć można wystawę pokonkursową X jubileuszowej edycji Triennale. Do konkursu wpłynęło w sumie 360 prac 137 artystów z całej Polski, z czego jury wybrało łącznie 87 rysunków 62 autorów. Z kolei druga podsumowuje wszystkie edycje konkursu. Przedstawione są na niej prace laureatów nagrody Grand Prix konkursu z lat 1993–2017. Wystawa prac Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego w Galerii Test prezentowana jest po raz czwarty.

Co trzy lata w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbywa się konkurs Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego. Od I edycji w 1993 r. minęło prawie 30 lat . Konkurs wciąż trwa i przyciąga wielu znakomitych artystów rysowników z całej Polski. Dzięki Triennale zbiory lubaczowskiego muzeum powiększają się o dzieła nagrodzone i wyróżnione, a cała kolekcja rysunku współczesnego liczy obecnie około tysiąca prac.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here