Do Lubaczowa zawita Tour de Konstytucja

5

W niedzielę (13.06) w Lubaczowie zaparkuje „Tour-BUS”, który przewozi zwój Konstytucji. Osoby ze świata prawniczego będą tłumaczyć, jak ważna dla obrony praw człowieka jest walka o przestrzeganie jej zapisów. Gościem specjalnym będzie sędzia Paweł Juszczyszyn.

Fot. facebook.com/TourDeKonstytucjaPL

W tym roku mija setna rocznica uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych organizuje akcję Tour de Konstytucja, w ramach której „Tour-BUS” odwiedzi ponad 90 miejscowości w Polsce. Jedną z nich jest Lubaczów. Celem działań jest popularyzacja zapisów Konstytucji.

Na Rynku dostępne będą „niezależne stoliki obywatelskie”, przy których będzie można porozmawiać z prawnikami, mecenasami, sędziami, prokuratorami i profesorami prawa o tym,  jakie są prawa obywatelskie oraz jak przepisy Konstytucji mają się do naszego życia na co dzień. Otwarty zostanie także mobilny punkt „Tour – Poczta”, w którym będzie można napisać i symbolicznie wysłać „List do Polski” i „List do Europy” – dzięki temu organizatorzy zbiorą opinie, uwagi i propozycje złożone przez obywateli.

Tour de Konstytucja odbywa się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Akcję wspiera między innymi Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia czy Stowarzyszenie Sędziów Themis.

Na spotkanie w Lubaczowie zaprasza sędzia Artur Broź.

AH, elubaczow.com

5 komentarze

  1. No to Sąd Rejonowy w Lubaczowie powinien jeszcze dziś podjąć decyzję o przywróceniu sędziego Juszczyszyna do orzekania w solidarności z innymi sądami w Polsce. Przecież taki wybitny sędzia nie może być nadal zawieszony w obowiązkach.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here