„Znajdziesz mnie w bibliotece” – rusza XVIII Tydzień Bibliotek

0

Już jutro, 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie rusza osiemnasta edycja „Tygodnia Bibliotek”. Z tej okazji instytucja przygotowała dla swoich czytelników szereg atrakcji.

Fot. elubaczow.com

Bibliotekarzy nie zatrzymały obostrzenia sanitarne. Jak co roku od 8 do 15 maja obchodzić będą swoje święto przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek”.

– W tym roku po raz kolejny mierzymy się z organizacją Tygodnia Bibliotek w pandemii i chociaż rok temu życzyliśmy sobie m. in. szybkiego powrotu do normalności, to niestety jeszcze chwilkę musimy na nią poczekać. Tydzień Bibliotek to nasze wspólne święto: bibliotek, bibliotekarzy, czytelników i miłośników książek. To czas, w którym pomimo epidemii pozostajemy razem, pozytywnie „zaczytani”. – mówią bibliotekarze.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Znajdziesz mnie w bibliotece”, którego autorką jest Marzena Przybysz, członek Prezydium Zarządu Głównego SBP. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie w ramach akcji odbędzie się kiermasz książek on-line, obejrzeć będzie można wystawę nawiązującą do hasła tegorocznej edycji „Tygodnia Bibliotek”, nie zabraknie „Odjazdowego Bibliotekarza” – czytelnicy tradycyjnie wsiądą na jednoślady i wyruszą w rajd rowerowy, jednak tym razem ze względów bezpieczeństwa, dla wspólnego czytania pojadą osobno. Ponadto przygotowano akcję „Książka niespodzianka”- znajdziesz ją w bibliotece! Oznacza to, że na wszystkich czytelników, którzy w dniach 10- 15 maja odwiedzą MBP czekać będą książki upominki zapakowane w szary papier. Prezenty te mają skłonić do sięgania po wszystkie gatunki literackie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here