Poseł Mieczysław Kasprzak z PSL krytykuje podział środków z budżetu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W jego ocenie pieniądze dostały tylko te samorządy, które popierają Prawo i Sprawiedliwość.

O swoich wątpliwościach w sprawie podziału środków poseł Kasprzak mówił podczas czwartkowej (08.04) konferencji prasowej. W jego ocenie, brak przejrzystych kryteriów i przyznawanie środków „swoim” jest „zamachem na demokrację, zamachem na samorządność”.

Wraz z szefem ludowców wystąpili także samorządowcy, którzy po raz kolejny nie otrzymali środków, o które aplikowali – burmistrz Sieniawy Adam Woś i starosta przemyski Jan Pączek.

Fundusz Inwestycji Lokalnych to rządowy program dofinansowania samorządowych inwestycji. Jego budżet w skali kraju to ponad 13 miliardów złotych. Na Podkarpacie trafi 140 milionów. W dwóch transzach środki przyznano także samorządom z terenu powiatu lubaczowskiego. W ubiegłym roku pisaliśmy już o dofinansowaniach uzyskanych przez gminy: Miasto Lubaczów, Gminę Lubaczów, Gminę Horyniec-Zdrój, Gminę Narol, Gminę Stary Dzików i Gminę Narol oraz przez Powiat Lubaczowski. W drugiej transzy środki ponownie trafiły do Gminy Lubaczów i Gminy Wielkie Oczy. Żadnych środków z RFIL nie otrzymały do tej pory gminy Oleszyce i Cieszanów.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here