Ruszy przebudowa drogi z Lubaczowa do Baszni

0

Znalazły się środki finansowe na remont odcinka drogi wojewódzkiej nr 867 Lubaczów – Basznia. Jednak to nie koniec działań, bo samorządowcy chcą pozyskać pieniądze także na odnowę drogi do Horyńca-Zdroju, a docelowo do granicy województwa podkarpackiego.

Fot. elubaczow.com

Samorząd Gminy Lubaczów od lat zabiegał w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie i Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich o gruntowną przebudowę całego odcinka drogi do Horyńca-Zdroju. Teraz za sprawą Uchwały z 29 marca 2021 r. Sejmik Województwa Podkarpackiego zwiększył wydatki PZDW w Rzeszowie z przeznaczeniem na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 867 na odcinku Lubaczów do Basznia Górna” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina na lata 2014-2020. Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku PZDW ogłosił przetarg na wykonanie zadania pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa- Wola Mołodycka – Oleszyce – Lubaczów – Podemszczyzna – Werchrata – Hrebenne na odcinku od km ok.38+313,00 do km ok. 45+621,43 wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury, budowli i urządzeń budowlanych.” Najniższą ofertę złożyło konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika i PBI WMB Sp. z o.o. z Sandomierza (14 666 977,46 zł brutto).

Teraz, dzięki podjętej przez radnych wojewódzkich uchwale, ruszą prace. Obejmą one rozbiórkę warstw konstrukcji nawierzchni oraz budowę nowej o szerokości 6 metrów oraz poszerzeniu lub otworzeniu poboczy o szerokości 1 metra. Pojawią się chodniki, zjazdy i zatoczki autobusowe. Zadanie, według planów, powinno wykonane zostać jeszcze w tym roku.

Jak czytamy na stronie Gminy Lubaczów: 

Przygotowane do realizacji zadanie opisane powyżej jest pierwszym etapem większej inwestycji, polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 867 między Lubaczowem a Horyńcem-Zdrój, docelowo do granicy województwa podkarpackiego. Dalsze prace planowane do realizacji finansowane będą ze środków Unii Europejskiej dostępnych w nowej perspektywie finansowej, już od 2022 r.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here