Remont drogi Lubaczów – Basznia Dolna – ogłoszono przetarg

0

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na remont drogi Lubaczów – Basznia Dolna. Zadanie jest współfinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014 – 2020.

Fot. elubaczow.com

Droga wojewódzka nr 867 na odcinku Lubaczów – Horyniec-Zdrój jest kluczowym ciągiem komunikacyjnym dla powiatu lubaczowskiego oraz podkarpackiej części Roztocza. Jej stan od lat pozostawia wiele do życzenia, stąd władze samorządowe zabiegały o jej odbudowę. Mieszkańców informowano jeszcze w 2017 roku, że inwestycja zostanie zrealizowana, bo udało się pozyskać na ten cel pieniądze z programu Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020. Teraz wiemy, że, po stronie polskiej w najbliższym czasie rozbudowany zostanie odcinek drogi z Lubaczowa (skrzyżowanie przy LO) do Baszni Dolnej (skrzyżowanie z ul. Szkolną).

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich właśnie ogłosił przetarg na wykonanie zadania pn. „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 867 Sieniawa- Wola Mołodycka – Oleszyce – Lubaczów – Podemszczyzna – Werchrata – Hrebenne na odcinku od km ok.38+313,00 do km ok. 45+621,43 wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury, budowli i urządzeń budowlanych.” Prace obejmą budowę jezdni, poszerzenie poboczy, przebudowę istniejących chodników i budowę nowych, przebudowę istniejących ścieżek rowerowych w Lubaczowie, skrzyżowań z innymi drogami publicznymi (w tym skrzyżowanie ul. Słowackiego, Kościuszki i Wyspiańskiego), zjazdów, zatok autobusowych i budowę nowych. Remont obejmie także kanalizację deszczową w Lubaczowie. Pojawi się również nowe oświetlenie. Zadanie powinno zostać wykonane do 29 września 2021 r.

Firmy swoje oferty mogą składać do 9 grudnia, do godz. 09:30 w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here