Troje obywateli Turcji zatrzymanych w Baszni Górnej

6

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubaczowa zatrzymali troje obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę państwa. Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych zostaną przekazani ukraińskim służbom granicznym.

W środę (17.03) strażnicy graniczni otrzymali informację od KPP Lubaczów, że  w miejscowości Basznia Górna w gminie Lubaczów zauważono kobietę i dwóch mężczyzn, którzy z plecakami poruszali się z kierunku granicy państwa. W podane miejsce został wysłany patrol SG, który odnalazł szybko osoby.

Cała trójka w wieku od 20 do 28 lat, miała przy sobie tureckie paszporty oraz dowody osobiste. Osoby nie posiadały prawa pobytu na terytorium RP, a podejrzenia funkcjonariuszy co do nielegalnego przekroczenia wkrótce potwierdziły ślady butów odnalezione na granicy. Cudzoziemcy chcieli dostać się do Niemiec do rodziny i dobrze przygotowali się do podróży. Byli wyposażeni w zapasowe ubrania oraz obuwie.

Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów ukraińskim służbom granicznym w ramach umowy o readmisji.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

6 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here