Mieszkańcy Lubaczowa skarżą się, że pojemniki na odzież używaną nie są regularnie opróżniane, a na osiedlach tworzy się bałagan. Nie pomagają apele i pisma kierowane do właścicieli pojemników.

Pojawienie się w mieście kontenerów na odzież jest z założenia bardzo dobrym pomysłem. Są one doskonałym sposobem na pozbycie się nienoszonych ubrań i wsparciem dla osób mniej zamożnych. Jednak, gdy pojemniki nie są opróżniane systematycznie i są przepełnione, wokół nich robi się bałagan. Do tego ofiarowana odzież nikomu nie posłuży, bo nadaje się już tylko do wyrzucenia.

W Lubaczowie mieszkańcy jeszcze w połowie stycznia zwracali uwagę na nieregularne wywożenie odzieży używanej. Podkreślali, że stosy ciuchów zgromadzonych wokół pojemników bardzo niekorzystnie wpływają na estetykę osiedli. O sprawie poinformowano także Spółdzielnię Mieszkaniową, na której terenie umieszczone zostały kontenery.

– Po przeglądzie sytuacji, jeszcze 18 stycznia Zarząd SM wystosował pismo do PPHU „WTÓRPOL” – firmy odpowiedzialnej za opróżnienie kontenerów, z prośbą o utrzymanie porządku – poinformowała naszą redakcję Janina Witkoś, Prezes SM.

Działanie nie przyniosło pożądanych rezultatów. Później sprawę nieco „przykryły” obfite opady śniegu. Teraz, po śnieżnych zaspach nie ma już prawie śladu, a pozostawione samym sobie kontenery szczególnie rzucają się w oczy. Spółdzielnia twierdzi, że nie odpuściła tematu i wezwała firmę do niezwłocznego odbioru odzieży używanej.

– Zarząd Spółdzielni w dniu dzisiejszym wystosował ponowne pismo do PPHU „WTÓRPOL” z wezwaniem do niezwłocznego odbioru odzieży używanej pod rygorem rozwiązania umowy dzierżawy  gruntów spółdzielczych – dodaje Janina Witkoś.

Czekamy zatem na efekty tych apeli i naszego artykułu.

AH, elubaczow.com

3 komentarze

  1. Proszę dodać do artykułu wzmiankę o tym , że przed blokiem nr 11 na os. Unii Lubelskiej w Lubaczowie w 2020 roku dwukrotnie płonęły rzeczy zalegające obok kontenerów obsługiwanych przez PPHU „WTÓRPOL” w wyniku czego uszkodzeniu uległy samochody zaparkowane obok. Mieszkańcy mają już tego dosyć, rozwalone worki z używaną odzieżą , rozwiewane przez wiejący wiatr.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here