Topniejący śnieg „odkrywa potrzebę” sprzątania, dlatego wzorem ubiegłych lat Gmina Lubaczów powtarza akcje porządkowe. Przedstawiamy harmonogram działań.

– Czysta gmina to nasza wizytówka i wspólne zadanie, dlatego dziękując naszym Mieszkańcom za zaangażowanie w poprzednich latach, zachęcamy do włączenia się w porządkowanie swojego najbliższego otoczenia również tej wiosny. – mówi Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Wiosenne porządki ruszą już w sobotę (6.03). Odbędzie się wówczas zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Mieszkańcy Gminy Lubaczów sprzęt RTV i AGD wystawić mogą przed posesję w dniu zbiórki, najpóźniej do godziny 9:00. Następnie, od 17 do 24 marca odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych. Później, w dniach 19 – 31 marca wzorem lat poprzednich, zostanie przeprowadzona akcja likwidacji dzikich wysypisk śmieci.

– W ubiegłym roku zebrano aż 8 ton odpadów, wśród których znalazły się m.in.: stare meble, zużyty sprzęt  RTV i AGD, opony samochodowe, butelki i inne. Jesienią, podczas kolejnej takiej akcji zebrano ich ponad 300 worków (5 ton) , z czego ponad 270 stanowiły odpady pozostawione w lasach. Niestety nawet surowe kary nie powstrzymują ludzi przed  wyrzucaniem odpadów do lasów i rowów. – informuje Wiesław Kapel.

Z kolei w dniach 24 – 30 marca rozpoczną się prace związane z porządkowaniem pasów drogowych głównych ciągów komunikacyjnych na terenie Gminy.

– W 2020 r. z przydrożnych rowów pozbierano 2,5 tony odpadów a dodatkowo w sezonie jesienno – zimowym pracownicy gminy wycięli krzaki i zarośla oraz uprzątnęli suchą trawę przy drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych. – wylicza Wiesław Kapel.

Przypominamy, że w ramach systemu gospodarki odpadami w Gminie Lubaczów, wszystkie odpady odbierane są bezpośrednio sprzed posesji lub można je oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który działa przy oczyszczalni ścieków w Załużu.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here