Wielkie sprzątanie w gminie Lubaczów

0

– Postawy ekologiczne, prawidłowa gospodarka odpadami, ochrona powietrza i wody, oszczędzanie energii elektrycznej, nie są już tylko wyborem czy modą, ale naszym obowiązkiem – piszą na stronie internetowej Gminy Lubaczów urzędnicy i proszą o jeszcze większą troskę i dbałość o środowisko.

W ostatnich tygodniach w Gminie przeprowadzono akcję porządkowania dróg  wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Pracownicy Gminy we współpracy z Powiatowym Zarządem Dróg i Zarządem Dróg Wojewódzkich wycięli krzaki, zarośla oraz suchą trawę. Z rowów drogowych pozbierano ponad 2,5 tony odpadów. W dniach 30 kwietnia – 18 maja Leśnicy Gminni wraz z Sołtysami zrealizowali działania związane z likwidacją dzikich wysypisk śmieci. Zebrano 8 ton odpadów. Znalazły się wśród nich m.in.: stare meble zużyty sprzęt  RTV i AGD, opony samochodowe i butelki. Całość została odebrana przez Firmę PGKiM Jarosław, która również odbiera śmieci z domowych gospodarstw.

[Harmonogram odbioru odpadów w gminie Lubaczów]

To nie wszystkie działania podjęte przez Gminę Lubaczów w trosce o środowisko. Od 26 maja przy Oczyszczalni Ścieków w Załużu w pełnym zakresie będzie działał Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), gdzie również będzie można oddać powstające odpady.

– Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o to, by nie wyrzucać odpadów do przydrożnych rowów oraz nie wywozić ich do lasu czy w inne miejsce publiczne. Starajmy się także ograniczyć zużycie plastiku i szkła. Pamiętajmy, że przecież wszystkie odpady są regularnie odbierane z Państwa nieruchomości oraz w ramach wiosennej i jesiennej zbiórki wielkogabarytów i elektrośmieci. – apelują urzędnicy.

AH, elubaczow.com, Gmina Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here