Ostatnie chwile, by zgłosić się do „Aktywizatora”

0

Jeszcze tylko dwa dni zostały na złożenie wniosku do Aktywizatora. Organizatorzy na pomysły młodych osób czekają do 28 lutego.

Fot. Materiały prasowe

O tym, że rusza Aktywizator pisaliśmy na początku lutego. Jest to oddolna inicjatywa organizacji pozarządowych z Polski Wschodniej mająca na celu zachęcenie młodych osób do działania w sektorze NGO. Aktywizator to program grantowy dla młodzieży w wieku 14-26 lat z powiatów zamojskiego, lubaczowskiego, hrubieszowskiego oraz tomaszowskiego. Pomysłodawcy najlepszych projektów mogą otrzymać 2 tys. zł na realizację swoich inicjatyw. Środki otrzymać można np. na kurs wizażu, sprzęt dla kapeli rockowej czy na organizację grupy wolontariuszy.

– Młodzi często mówią, że się ich nie słucha, że nie mają środków na działanie. My chcemy dać im tę szansę, czyli pieniądze na ich inicjatywy oraz naszą pomoc. – mówi pomysłodawca akcji Marcin Rechulicz z Tomaszowa.

Projekty można zgłaszać za pośrednictwem uproszczonego formularza online, który dostępny jest na stronie www.czajnia.pl. Wystarczy tylko w kilku zdaniach opisujących swój projekt przekonać komisję, że to właśnie to zadanie powinno zostać sfinansowane. Środki zdobędą 3 najlepsze inicjatywy, które realizować będzie można do końca 2021 roku. Wszelką pomoc w opracowaniu wniosku zapewniają animatorzy ze stowarzyszenia Czajnia, z którymi można skontaktować się mailowo czajnia@o2.pl oraz telefonicznie – 533 700 101 (Marcin Rechulicz).

Organizatorem „Aktywizatora” jest stowarzyszenie Czajnia z Tomaszowa Lubelskiego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Aktywnych Animatorów Kultury z Hrubieszowa i Stowarzyszeniem Folkowisko z Gorajca.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here