Biesiada Teatralna tym razem w sierpniu

0

Amatorskie teatry trochę później powalczą o „Złoty Róg Myśliwski Króla Jana” i „Złotą Misę Borowiny”. Biesiada Teatralna, która co roku odbywa się na przełomie stycznia i lutego w Horyńcu-Zdroju ruszy w sierpniu.

Fot. Archiwum, GOK w Horyńcu-Zdroju.

Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form organizowane w Horyńcu-Zdroju to znane w całym kraju spotkanie amatorskich teatrów dramatycznych, wizji i ruchu, teatrów poezji i jednego aktora. Biesiada jest jednym z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form. Pierwsza edycja odbyła się w 1976 r. Konkurs co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Biorą w nim udział grupy z całej Polski, dlatego organizatorzy – Centrum Kulturalne w Przemyślu i Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju – ze względów panującej pandemii COVID-19 i chcąc jak najlepiej stworzyć warunki bezpieczeństwa tegoroczną edycją przełożyli na sierpień.

– Biesiada Teatralna w Horyńcu-Zdroju kojarzona dotychczas nie tylko z bardzo dobrym teatrem, ale także z zimową aurą, w tym roku odbędzie się w nieco innej scenerii. Sytuacja epidemiologiczna w kraju zmusza nas do przeniesienia naszego festiwalu na sierpień. Mamy nadzieję, że lato będzie sprzyjać teatralnemu biesiadowaniu. – mówią organizatorzy.

Przypomnijmy, że nagrodę główną 41. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu Zdroju w styczniu 2020 roku przyznano Teatrowi Ecce Homo z Kielc.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here